Miejsce, w którym aż chce się pracować

Biuro to miejsce, w którym większość z nas spędza co najmniej 40 godzin tygodniowo. Dlatego warto zadbać, żeby było funkcjonalne, wygodne i przytulne. Zatroszcz o siebie, podaruj sobie komfortową przestrzeń do pracy. Poniżej znajdziesz kilka sprytnych porad, jak urządzić biuro. 

Jak zorganizować miejsce do pracy?

Wszystko zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz. Im większe pomieszczenie, tym więcej mebli można w nich postawić. W małym pokoju zmieści się tylko podstawowe umeblowanie. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, białe meble optycznie je powiększą. Nigdy nie zagracaj swojej przestrzeni do pracy. Nadmiar zbędnych elementów (takich jak dyplomy i zdjęcia na ścianach, pamiątki z podróży i inne ozdoby) przytłacza.  taki wystrój nie wypada profesjonalnie i może odstraszać klientów. Dodatkowo w przeładowanej przestrzeni ciężko skoncentrować się na pracy.

Jakie meble do biura? 

Urządzanie przestrzeni do pracy zacznij od wyboru biurka. Decydując się na rozmiar blatu, weź pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz ile miejsca będzie Ci potrzebne do pracy.  

Jeśli wystarczy Ci mały laptop, biurko nie musi być duże. Jeśli zaś zamierzasz pracować na stacjonarnym komputerze, będziesz potrzebował więcej miejsca. Oprócz tego na biurku powinny zmieścić się: lampka, notes, telefon, przybornik i kubek kawy. 

Aby uniknąć bałaganu na blacie, zdecyduj się na praktyczne biurko z szufladami lub szafką.  

Na rynku dostępne są też biurka z wysuwaną szufladą na klawiaturę. 

Zadbaj o wygodne krzesło biurowe. Koniecznie wybierz z model z regulowaną wysokością, Pamiętaj, żeby ustawić fotel tak, aby nie siedzieć przygarbionym. Najwygodniejsze są fotele z  podłokietnikami. Zastanów się, czy nie będziesz potrzebować regału na dokumenty oraz jak duży powinien być, aby zmieściło się na nim wszystko, co potrzebne. Praktyczna może okazać się tablica korkowa, a jeśli pracujecie w zespole flipchart. 

Warto także zaaranżować przestrzeń do odpoczynku lub spotkań z klientem. W takim kąciku powinny znaleźć się kanapa, fotele i stolik kawowy.

 

Szeroki wybór eleganckich mebli do biura znajdziesz na stronie https://polanomeble.pl/43-meble-biale. Sklep ma w ofercie wyłącznie najwyższej jakości produkty z litego drewna.

Jakie barwy wybrać do biura?

Najlepiej delikatne i stonowane. Uniwersalne będą różne odcienie, bieli, beżu i szarości. Dobrze sprawdzą się zielenie i błękity. Raczej unikaj krzykliwych kolorów.  Możesz dodać akcenty w barwach logotypu swojej firmy.

Meble drewniane białe dodadzą, pomieszczeniu wrażenia czystości i lekkości, a z kolei meble z ciemnego drewna ponadczasowego szyku.

Światło to podstawa

Postaw na naturalne światło, jest najzdrowsze dla oczu. Dlatego zamiast korzystać ze sztucznego światła, umieść fbiurko przy oknie. Na biurku dobrze postawić lampkę. Praca w nieoświetlonym pomieszczeniu męczy wzrok.

Dodaj trochę zieleni

Przebywanie wśród roślin korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Zieleń w miejscu pracy pomaga zredukować stres i zwiększyć koncentrację. Pracownicy otoczeni roślinami, osiągają lepsze rezultaty, są bardziej wydajni i zadowoleni z pracy. Dlatego zadbaj, aby w biurze pojawiły się rośliny doniczkowe.