Jakie są koszty budowy domu szkieletowego w 2024 roku? Sprawdzamy!

Budowa domu szkieletowego to świetna alternatywa dla technologii murowanej, która zapewnia sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy postawić taki budynek, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik dotyczący ceny takiej inwestycji. Sprawdźmy, jakie są koszty budowy domu szkieletowego w 2024 roku!

Jakie są koszty budowy domu szkieletowego?

Zanim przeanalizujemy koszty budowy szkieletowego, zwróćmy uwagę na jedną istotną kwestię – cena wzniesienia budynku w tej technologii będzie o wiele niższa niż w przypadku obiektu murowanego. Wynika to z jednej strony z niższej ceny materiałów, a z drugiej z mniejszego zakresu prac i szybszej realizacji. Jeżeli dodamy do tego niewielkie koszty eksploatacji, wynikające z doskonałej izolacji domu, otrzymamy rozwiązanie idealne, które z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów.

Jakie w takim razie są koszty budowy domu szkieletowego? Wszystko zależy od tego, jaki będzie stan jego wykończenia.

  • W stanie surowym (konstrukcyjnym) koszt budowy domu szkieletowego wynosi około 1 500 zł brutto za metr kwadratowy.
  • W stanie zamkniętym koszt budowy domu szkieletowego wynosi około 2 400 zł brutto za metr kwadratowy.
  • W stanie deweloperskim koszt budowy domu szkieletowego wynosi około 3 100 zł brutto za metr kwadratowy.

W praktyce więc, jeżeli zdecydujesz się na budowę domu w stanie surowym, za budynek o powierzchni 100 metrów kwadratowych zapłacisz 150 000 zł, zaś w stanie deweloperskim 310 000 zł. Cena za dom murowany o takiej samej powierzchni będzie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych wyższa!

Od czego zależy cena budowy domu szkieletowego?

Oczywiście podane wyżej koszty budowy domu szkieletowego są orientacyjne – to ile ostatecznie zapłacisz, zależy od kilku czynników. Mowa tu przede wszystkim o:

  • powierzchni domu;
  • standardzie wykończenia budynku i wnętrz;
  • rodzaju i jakości zastosowanych materiałów;
  • czasie budowy;
  • stopniu skomplikowania projektu.

Różnice mogą więc wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych za metr kwadratowy, jednak wciąż budowa domu szkieletowego jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem.

Dlaczego dom szkieletowy to świetne rozwiązanie?

Budowa domu szkieletowego – poza niskimi kosztami i krótkim terminem ralizacji – posiada jeszcze wiele innych zalet. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu drewna budynek zapewnia doskonały mikroklimat we wnętrzach i jest przyjazny alergikom. Co więcej, tego typu dom może być pasywny lub energooszczędny, zapewniając mieszkańcom najlepsze warunki do życia, a także spore oszczędności na ogrzewaniu.

Chcesz cieszyć się wysoką jakością i niskimi kosztami budowy domu z drewna? Skorzystaj z usług sprawdzonych wykonawców, np. drewdom.com, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie, krótki czas realizacji inwestycji oraz dostęp do najlepszych materiałów i technologii. Marzenie o własnym domu nigdy wcześniej nie było tak proste do spełnienia!