Dobrze zaplanowana podróż biznesowa

Udajesz się w podróż służbową? A może to do Twojej firmy w delegację przyjeżdża ważny partner handlowy? Aby wizyta przebiegła pomyślnie, aby nie dodawać sobie niepotrzebnego stresu, warto już na początku zaplanować podróż, tak by mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy i wszystko przebiegnie pomyślnie. Elementy na, które należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że odbędziemy podróż, wszystko przebiegnie prawidłowo, a cel podróży zostanie osiągnięty.

Zadbaj o nocleg

Jeśli wybieramy się w podróż kilkudniową lub jeśli zapraszamy gościa z innego miasta, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o nocleg. Naturalnie powinien on odpowiadać budżetowi, który możemy przeznaczyć na taką podróż. Pamiętajmy także, aby zabierać ze sobą faktury i rachunki, jeśli pracodawca ma zwrócić nam koszty, dopiero po odbytej podróży.  Warto także zatroszczyć się o odpowiednią lokalizację – zadbać, by hotel znajdował się nie daleko docelowego miejsca naszej podróży służbowej.

 

Lecisz? Pamiętaj o…

Jeśli wybieramy się za granicę i mamy zaplanowaną podróż samolotem warto na początku zastanowić się nad sposobem, w jaki chcemy dostać się na lotnisko. W tej kwestii możemy zdecydować się na kilka rozwiązań, możemy zamówić taksówkę na lotnisko, dojechać tam komunikacją miejską lub poprosić kogoś, aby nas odwiózł. Większy problem pojawia się, gdy planujemy wylot z innego miasta. Wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem, jest pojechać tam własnym samochodem. Taki samochód możemy zaparkować w miejscu takim jak parking Atmosfera w Pyrzowicach. Wówczas mamy pewność, że nasz samochód jest bezpieczny, bez problemu dostajemy się na lotnisko, a po powrocie odbieramy samochód i bez przeszkód ruszamy w drogę powrotną.

 

Przygotowanie merytoryczne

Podróż służbowa to nie tylko kwestia zatroszczenia się o nocleg oraz bilet na podróż i kwestia związane z samym faktem podróżowania. To także powód, dla którego w daną podróż służbową ruszamy. Aby ten cel został osiągnięty należy odpowiednio się do takiej służbowej podróży przygotować.