Jaką tablicę wybrać do biura, a jaką do domu?

Tablice wiele mają twarzy i ukrytych zdolności, o których wiele osób nie słyszało. Funkcjonalnością zwykła biała tablica często przewyższa nawet zaawansowane modele multimedialne. Kto by pomyślał, że wystarczy jednolita przestrzeń, by przekazać wszystkie najważniejsze informacje.

Co ciekawe, tablice znalazły swoje zastosowanie w szkolnictwie i z tym głównie je kojarzymy, jednak przecież mogą być świetnym dodatkiem do domu czy biura. W biurze tablice na wymiar mogą posłużyć jako szybki notes na listę zadań, a w domu na listę zakupów. Opcji jest wiele i warto je przytoczyć! Zobaczcie nasze tablicowe propozycje dla domu i biura.

Tablica biała suchościeralna – królowa wielozadaniowości

 

Wielu osobom zależy na uniwersalności przeróżnych narzędzi w domu i w pracy. Dlatego płacąc niemało za tablicę, chcemy najwyższej jakości. Jeśli chcemy zakupić tablicę do biura czy do domu dla dzieciaków – na 90 procent można być pewnym, że suchościeralne magnetyczne tablice będą świetnym wyborem. To płaska powierzchnia na specjalne markery, którą można w dowolny sposób wykorzystać. W domu zapewnią potrzebną przestrzeń do wyrażania kreatywności dziecka, a w biurze sprawdzi się jako wcześniej wspomniane miejsce na listę zadań, choć nie tylko! Zamontowana tablica biała w sali konferencyjnej czy open space’ie gwarantuje przejrzystość i śmiało można przeprowadzić z jej pomocą szkolenia itp. Wszelkie prezentacje przed szefami mogą być być wspomagane pracą z tablicą – w końcu wszyscy lubią dobre, klasyczne zwizualizowanie problemu.


Do użytku domowego sprawdzą się również tablice na wymiar – można na Święta Bożego Narodzenia sprezentować ogromną tablicę z nadrukiem, co ułatwi przyswajanie wiedzy i pomoże we właściwym zapisywaniu przeróżnych rzeczy.

Tablica kredowa – relikt przeszłości?

 

Tablica kredowa odchodzi powoli do lamusa. Skutecznie wypierają ją najnowsze modele tablic multimedialnych, korkowych czy suchościeralnych. Wszystko przez pylenie kredy i trudności z dokładnym wyczyszczeniem na mokro całej powierzchni. W środowisku biurowym tablice kredowe można użyć ewentualnie jako ozdobny dodatek np. do miejsc wypoczynku załogi czy bufetu. W domu tablica kredowa może być ciekawym gadżetem edukacyjnym. Dziecko, ucząc się pisać, w zupełnie inny sposób pisze na tablicy ze względu na to, że kreda stawia większy opór na chropowatej powierzchni niż marker na gładkiej tablicy. Czy warto? Wybór pozostawiam Wam!

 

Flipcharty

 

Firmy czy szkoły językowe potrzebują często powierzchni tablicowej, by poprowadzić zajęcia czy wcześniej wspomniane szkolenia. Z pomocą przychodzą tablice mobilne, które dzięki zamontowanym kółkom, składanej konstrukcji i łatwej regulacji wysokości są genialnym rozwiązaniem. W bardzo łatwy sposób i bez większego wysiłku każde zwykłe pomieszczenie może stać się centrum kształcenia. Podobnie rzecz ma się z opcją domową. Jeśli nasze pociechy uczą się w mieszkaniu – warto im wytłumaczyć jakiś problem na tablicy i zachęcać do zapisywania na niej notatek. To znacznie usprawni proces przyswajania wiedzy.