Oferta biur rachunkowych

Na rynku istnieje wiele biur rachunkowych i wciąż powstają nowe, a to oznacza rosnącą konkurencję w zakresie zdobywania klientów. Aby przyciągnąć do siebie podmioty gospodarcze, ale także klientów indywidualnych biura księgowe poszerzają swoją ofertę o nowe, dodatkowe działania. W niektórych przypadkach są to usługi mocno wyróżniające dane biuro rachunkowe na tle konkurencji, co sprawia, że jest ono chętniej niż inne wybierane przez przedsiębiorców.

 

Podstawowymi usługami oferowanymi przez wszystkie biura księgowe są rozliczenia firmy oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych. W zależności od formy prawnej danego przedsiębiorstwa, biura oferują zarówno prowadzenie pełnej, jak i uproszczonej księgowości, przygotowywanie sprawozdań rocznych oraz rozliczeń dla organów administracji państwowej. Okazuje się, że outsourcing usług księgowych jest dla wielu firm – zarówno dużych, jak i małych bardziej opłacalny niż zatrudnianie księgowej dlatego decydują się one na podjęcie współpracy w tym zakresie z biurami rachunkowymi.

Z usługami w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych biura księgowe łączą często także ofertę reprezentacji przedsiębiorstwa przed organami skarbowymi oraz innymi organami administracji publicznej. W przypadku, gdy przedsiębiorca otrzymuje wezwanie do wyjaśnień, czy pojawiają się inne kwestie wymagające kontaktu z urzędami – ten obowiązek przejmuje na siebie biuro rachunkowe. Podobnie jest w przypadku zawiadomienia o kontroli z Urzędu Skarbowego, wówczas to biura księgowe dostarczają dokumentów, a nie jednokrotnie przyjmują nawet kontrolerów w swojej siedzibie.

Wśród ofert biur księgowych na polskim rynku pojawiają się jednak także oferty nietypowe. Przykładem może być tutaj – http://biuroksiegowewhiszpanii.pl/uslugi-podatkowe/. Prowadzenie księgowości dla firm zarejestrowanych na terenie innego kraju, to niecodzienna oferta, kierowana do Polaków zakładających swoje firmy za granicą. Dzięki skorzystaniu z takiego biura przedsiębiorca ma pewność, że wszystkie sprawy dotyczące usług podatkowych i zobowiązań księgowych zostaną przeprowadzone zgodnie z literą prawa danego kraju, a dodatkowo najczęściej takie biuro zatrudnia pracowników władających biegle danym językiem, co ułatwia kontakt z urzędami.

 

Ponadto biura rachunkowe oferują swoim klientom także szeregi innych usług, takich jak elektroniczny dostęp do rozliczeń, prowadzenie kadr i rozliczeń pracowników, czy sporządzanie obowiązkowych sprawozdań dla Głównego Urzędu Statystycznego.