Organizacja firmowego eventu w plenerze

Wyjazdy i imprezy integracyjne cieszą się obecnie dużą popularnością. Kultura ich organizacji przyszła do naszego kraju z zachodu i na początku była domeną korporacji. Z czasem jednak także polscy przedsiębiorcy zdali sobie sprawę, jak istotne jest poczucie działalności zespołowej oraz identyfikacji z firmą. Właśnie te dwa cele pomagają osiągnąć takie eventy tak wyjazdy i imprezy integracyjne. Jednak ich organizacja często wiąże się z wieloma wyzwaniami, a im większa firma, tym większe logistyka takich eventów.

 

Stopień trudności podnosi także fakt, że tego typu integracyjne eventy powinny być różnorodne. Jeśli firma co roku organizuje te same atrakcje to w pewnym momencie pracownicy mogą być tym już zmęczeni i przestaną brać udział w tego typu wydarzeniach. Dlatego w ich organizacji w dużej mierze liczy się także inwencja i kreatywność osób odpowiedzialnych za scenariusz takiego wydarzenia.

Jednym z ciekawych pomysłów na imprezę firmową może okazać się event w plenerze. Może to być koncert, rodzaj festynu, zawodów sportowych czy wielu innych wydarzeń, które mogą odbywać się pod chmurką. Jednak z ich organizacją wiąże się wiele kwestii, które należy rozwiązać. Jedną z podstawowych jest kwestia oświetlenia i nagłośnienia, czyli prądu. Podciąganie kabli z budynków, które mogą mieścić się w znacznej odległości od terenu imprezy jest uciążliwe, wystarczy drobna nieszczelność przewodów, lub przypadkowe potknięcie o kabel, a całe towarzystwo pozostanie bez prąd. W takich sytuacjach szczególnie przyda się agregat prądotwórczy na imprezę plenerową. Kupno takiego agregatu pozwoli uporać się z jedną z największych trudności jakich może nastręczyć organizacja imprezy pod gołym niebem. Agregat to od lat wykorzystywane rozwiązanie przez profesjonalistów zajmujących się organizacją eventów na masową skalę. Świetnie sprawdzi się zarówno przy dużych, jak i przy małych imprezach. Jest to inwestycja, która przyda się także przy przerwa w dostawie prądu w firmie. Do tego typu zastosowań najlepszy będzie model 6GF-4.

Inną kwestia jest przygotowanie się na możliwość złej pogody. Nawet śledząc na bieżąco prognozy pogody nie da się do końca określić jaka ona będzie w momencie rozpoczęcia imprezy, dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Takie przygotowanie mogą zapewnić ogromne namioty, pod którymi można rozstawić stoliki i krzesła. Pod namiotem można ustawić także parkiet, jeśli plan imprezy przewiduje tańce.

Agregat prądotwórczy na imprezę plenerową oraz namiot to dwie niezbędne rzeczy, dla każdego kto planuje imprezę firmową na zewnątrz.