Tablica magnetyczna suchościeralna, czyli przestrzeń dla kreatywnych

Brakuje ci miejsca przy twojej kreatywnej pracy? Wszyscy, którzy zajmują się twórczymi profesjami wiedzą jak ważne jest odpowiednio zaaranżowane miejsce robocze, szczególnie gdy pracujemy z domu. Od jego funkcjonalności, a także innych aspektów zależy nasza efektywność. Jednym z narzędzi, które mogą ją zwiększyć jest tablica magnetyczna suchościeralna w jej nowoczesnym wydaniu. Przekonajcie się razem z nami, czym tablice magnetyczne suchościeralne mogą was zaskoczyć.

Czemu właśnie tablica magnetyczna suchościeralna?

 

Tablicę magnetyczną suchościeralną wszyscy doskonale znamy ze szkoły, lub biura, gdzie stanowi nieodzowne narzędzie robocze. Jej rola jest szczególnie istotna przy prezentowaniu różnego rodzaju informacji. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, a więc tablicy kredowej odznacza się zdecydowanie większą funkcjonalnością. Dzięki jej suchościeralnej powierzchni łatwo pozbędziemy się napisów bez potrzeby przecierania jej mokrą ściereczką – tzw. koszmar dyżurnego znany ze szkoły – a także urozmaicimy prezentację dodatkowymi elementami przyczepianymi za pomocą magnesów. Możemy również zdecydować się na jedną z tablic mobilnych, jak np. flipchart, dodatkowo wyposażony w przycisk do przyczepiania arkuszy papieru, czy też tablica jezdna. Wszystkie ze wspomnianych tablic magnetycznych suchościeralnych znajdziemy w sklepach w rodzaju Biuroszkola. (Ich ofertę zobaczycie w tym miejscu: biuroszkola.pl/pl/tablice_suchoscieralno-magnetyczne). Co jednak z bardziej ekstrawaganckimi wariantami, dostosowanymi stricte do potrzeb naszej kreatywnej pracy?

Tablicowe inspiracje

 

Jednym z pomysłów na niekonwencjonalne zastosowanie tablic magnetycznych przy naszej pracy jest użycie ich, jako organizera. Jak to zrobić? Tablicę wieszamy nad biurkiem, czy też innymi miejscem, gdzie spędzamy roboczy tydzień. Możemy zapisywać na niej przypomnienia, rozrysowywać mapy myśli, tak bardzo pomagające przy rozwiązywaniu kreatywnych problemów, lub nauce, a także przyozdobić zdjęciami najbliższych, czy też obrazkami dzięki jakim nasz wzrok wypoczywa. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by tablica magnetyczna suchościeralna pełniła wszystkie te funkcje równocześnie. Jeśli już o biurko mowa to istnieje również możliwość zamontowania przy nim tablicy na stałe, dzięki czemu jest zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu.

 

A co powiecie na dużą tablicę w gabinecie? Będziemy na niej mogli dać upust swoim kreatywnym pomysłom. Mapa myśli w tym wypadku będzie zdecydowanie bardziej rozległa, a tym samym zwiększa się nasza efektywność. Taka tablica, z której korzystamy w czasie pracy, po jej zakończeniu, może stać się również przestrzenią zabawy i nauki dla dzieci. Nasze pociechy mogą ćwiczyć przy niej pisanie, a także rysować. Trzeba tylko uważać, by wyobraźnia nie poniosła je za bardzo, tzn. na ścianę.

Wygląd też ma znaczenie

 

Przy doborze tablic magnetycznych suchościeralnych warto również pamiętać o kwestiach estetycznych. Nawet jeśli pracujemy z domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nasza tablica, przy zachowaniu całej swojej funkcjonalności, miała „domowy” charakter. Unikajmy więc typowo biurowych modeli. Ich wygląd niekoniecznie pomoże naszej kreatywności. Jeśli dobierzemy odpowiednią stylistycznie tablicę, stanie się ona nie tylko naszym narzędziem, ale też dekoracją wnętrza.