Jak przygotować się na konferencję?

Imprezy branżowe odbywają się w większych miastach bardzo regularnie. Podobnie jest w przypadku konferencji, na których zawsze warto się pokazać. Można dowiedzieć się czegoś nowego, poznać ludzi z branży,  nawiązać kontakty, które mogą w przyszłości zaowocować ciekawa współpracą. Korzyści jest wiele, poczynając też od promocji własnej firmy poprzez sam udział, a kończąc na swego rodzaju edukacji. Z każdego spotkania, przemówienia można wiele wyciągnąć. Przełożenie tego na realia własnej działalności może mocno się opłacać. Zresztą stale należy poszerzać swoją wiedzę, horyzonty. W świecie wszystko dynamicznie się zmienia, dlatego lepiej być z nowinkami na bieżąco. Dzięki temu firma może tylko zyskać.

Przygotowania na konferencję zależą od tego, czy pojawiamy się na niej jako gość, słuchacz czy jako prelegent. Pierwsza sprawa to dotarcie na czas. Często na konferencję przyjeżdżają osoby z całej Polski, dlatego warto zapoznać się z dokładnym harmonogramem, godziną rozpoczęcia oraz miejscem. Jeśli dojeżdżamy z daleka – warto przyjechać już dzień wcześniej.

Jest to dobra opcja szczególnie dla tych, którzy występują jako mówcy. Na ulicach są korki, na dłuższych trasach zdarzają się kolizje i ewentualne spóźnienie nie tylko spotęguje stres związany z wystąpieniem, ale także zostanie negatywne odebrane. Lepiej więc takich sytuacji uniknąć. Jako że konferencje organizowane są zazwyczaj w większych miastach, nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu. Często też konferencje organizowane są w hotelach, także tu jest sprawa już totalnie ułatwiona.

Jeśli jednak zatrzymamy się gdzieś dalej, nie w centrum, a na uboczu miasta zawsze jest opcja wynajęcia samochodu, aby swobodnie dotrzeć na miejsce, bez jeżdżenia komunikacją miejską, co czasem bywa mało komfortowe. W Krakowie, w którym często konferencje są organizowane, można wynająć samochód z firmy Partner Cars Kraków.

Tego typu firmy oferują podstawienie auta nie tylko w mieście, ale także na lotnisku. Jeżeli więc wolimy z Gdańska przylecieć do Krakowa, a nie jechać własnym autem, to można umówić odbiór od razu na lotnisku. To wygodne i szybkie. Samochód taki można wykorzystać też po konferencji, aby zwiedzić okolicę, a jeśli chodzi o Kraków, to jest gdzie się wybrać. Warto pojechać do Wieliczki, do Inwałdu oraz do Wadowic. Jest to więc połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wracając do konferencji, jeśli mamy występować przed widownią – warto to przećwiczyć (można przed lustrem ćwicząc jednocześnie mimikę). Wprawieni mówcy rzadko kiedy wspierają się w pełni zapisaną kartką – opierają się głównie na punktach najistotniejszych bądź mówią z głowy, naturalnie. Jednak opcja z punktami jest bezpieczna, gdyż nie pogubimy się, nie zapomnimy o kwestiach najistotniejszych. Często też można, a nawet trzeba się wesprzeć prezentacją. Im bardziej i pełniej działamy na zmysły odbiorców, tym lepiej. Jeśli chodzi o czas wystąpienia – tutaj warto na pewno dokładnie sprawdzić to w harmonogramie, aby nie było za krótko, ani za długo.