Co warto wiedzieć na temat krawatów w biznesie?

Mało kto wie, ale krawaty historycznie wywodzą się z jakże chętnie dziś odwiedzanego w okresie wakacyjnym miejsca, a mianowicie Chorwacji. Pierwsze były noszone w XVII wieku, była o wiele krótsze i szersze od ich dzisiejszej wersji.

Krawaty w odcieniach granatu oraz koloru niebieskiego zdecydowanie należą do najpopularniejszych. Przez znawców mody uważa się je za bezpieczny kolor – osób wzbudzających zaufanie ale niezbyt dominujący. Z pewnością, każdy mężczyzna ma takie jeden w swojej kolekcji. Coraz modniejsze stają się jasne, pastelowe kolory, które coraz częściej pojawiają się jako jeden z elementów męskiego ubioru. Warto więc pomyśleć o błękitnym krawacie. Idealnie będzie wyglądał na osobach szczupłych w dopasowanym garniturze z wąskimi klapami.

W ostatnich latach gładkie krawaty wyparły z mody te z wzorami – ich kolor sam w sobie jest świetnym dodatkiem i uzupełnieniem stroju. Błękit jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek czy okazję. Krawat w tym kolorze śmiało można założyć na ważną uroczystość, a także do noszonej na co dzień koszuli i marynarki. Warto jego wyjątkowy, łagodny kolor podkreślić poszetką w tym samym kolorze.

Ta chusteczka umieszczona w kieszeni marynarki coraz częściej jest obowiązkowym elementem garderoby osób noszących garnitury dla mężczyzn. Kiedyś noszona od wielkiego dzwonu, dziś taje się powoli klasyką. Oczywiście poza kolorem warto zwrócić uwagę na szerokość oraz materiał, z którego krawat jest wykonany. Młodsze osoby chętnie wybierają krawaty typu slim. Bez względy jednak na wiek, zawsze warto sięgać po dobre jakościowo materiały.

Najdroższe są te wykonane z jedwabiu. Bardzo popularnym materiałem z wyższej półki jest także często wykorzystywany atłas. Ten miły w dotyku materiał w wybranym kolorze jest świetnym dopełnieniem nie jednej stylizacji. Istnieje wiele sposobów wiązania krawatów, sztuka ta jak wiele innych wymaga wprawy. Warto poćwiczyć, tak aby powstał idealny węzeł. Nie bez znaczenia jest również długość. Dobrze zawiązany i dobrany krawat powinien sięgać połowy klamry paska u spodni.